Оценка имущества


Українці активно вводять в експлуатацію будинки за принципом "будівельної амністії"

Спрощення системи введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків та об’єктів І-ІІ категорій складності повністю виправдано. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Рибак. За оперативними даними, таким привілеєм за 8 місяців поточного року скористалися 27 335 українських сімей у той час, коли за 2011 рік – 17 115 будинків було введено в експлуатацію за таким порядком.

Треба зазначити, що Держархбудінспекція України продовжує вдосконалювати систему введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків. Так, у липні цього року з переліку документів, необхідних для узаконення будинку до 300 кв. м, вилучено звіт про технічне обстеження, який викликав багато нарікань з боку замовників. Тому з ініціативи Держархбудінспекції України внесено зміни до наказу Мінрегіону № 91 від 24.06.2012, які скасовують додаткові технічні обстеження таких будинків, крім тих, що зазначені у паспорті БТІ.  Це значно заощаджує кошти і час громадян.

Суттєвою зміною є і те, що нарешті врегульовано питання «легалізації» індивідуальних та садибних будинків, які побудовані  до 5 серпня 1992 року та не підлягали введенню в експлуатацію. Зараз для державної реєстрації прав власності на таке нерухоме майно достатньо  технічного паспорта, складеного за результатами технічної інвентаризації.

«Існуючий порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків діє до кінця цього року. Сьогодні ми працюємо над внесенням змін у нормативні акти з метою подовження терміну його дії. Планується також, що ввести в експлуатацію за такою системою можна буде будинки побудовані до 12 березня 2011 року, тобто всі, що були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві», - сказав Олександр Рибак.         


Источник: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245570169
Категория: Недвижимость: обзоры | Добавил: Юрист (10.09.2012)
Просмотров: 1182 | Теги: самострой, самовольное строительство, узаконить
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Поиск
Вход на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 492
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0