Оценка имущества

Главная » Статьи » Оценка и экспертиза » Недвижимость: обзоры

Українці активно вводять в експлуатацію будинки за принципом "будівельної амністії"

Спрощення системи введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків та об’єктів І-ІІ категорій складності повністю виправдано. Про це повідомив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олександр Рибак. За оперативними даними, таким привілеєм за 8 місяців поточного року скористалися 27 335 українських сімей у той час, коли за 2011 рік – 17 115 будинків було введено в експлуатацію за таким порядком.

Треба зазначити, що Держархбудінспекція України продовжує вдосконалювати систему введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків. Так, у липні цього року з переліку документів, необхідних для узаконення будинку до 300 кв. м, вилучено звіт про технічне обстеження, який викликав багато нарікань з боку замовників. Тому з ініціативи Держархбудінспекції України внесено зміни до наказу Мінрегіону № 91 від 24.06.2012, які скасовують додаткові технічні обстеження таких будинків, крім тих, що зазначені у паспорті БТІ.  Це значно заощаджує кошти і час громадян.

Суттєвою зміною є і те, що нарешті врегульовано питання «легалізації» індивідуальних та садибних будинків, які побудовані  до 5 серпня 1992 року та не підлягали введенню в експлуатацію. Зараз для державної реєстрації прав власності на таке нерухоме майно достатньо  технічного паспорта, складеного за результатами технічної інвентаризації.

«Існуючий порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих індивідуальних житлових будинків діє до кінця цього року. Сьогодні ми працюємо над внесенням змін у нормативні акти з метою подовження терміну його дії. Планується також, що ввести в експлуатацію за такою системою можна буде будинки побудовані до 12 березня 2011 року, тобто всі, що були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві», - сказав Олександр Рибак.         


Источник: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245570169
Категория: Недвижимость: обзоры | Добавил: Юрист (10.09.2012)
Просмотров: 829 | Теги: самострой, самовольное строительство, узаконить
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 455
Ссылки

Недвижимость Харькова. Средние цены.
Недвижимость Харькова

Курс НБУ

Курсы наличного обмена на сегодня

Аренда квартир

 Квартира.com

База недвижимости Украины

Харьковский Портал

Харьков Онлайн

Недвижимость 5000

MyRealty

Агентство Промышленных Новостей

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Форма входа