Оценка имущества


Роз’яснення Держкомзему: Що робити при втраті, заміні державного акта, виявленні в ньому помилок

До Держкомзему постійно надходять звернення юридичних та фізичних осіб щодо порядку видачі державних актів на право власності на земельну ділянку (на право постійного користування земельною ділянкою) при виявленні у виданих державних актах орфографічних або технічних помилок, втраті (пошко-дженні) державних актів, у разі добровільної заміни державних актів на право приватної власності на землю, державних актів на право власності на землю, державних актів на право власності на земельну ділянку (державних актів на право постійного користування землею).

У зв’язку із цим Держкомзем роз’яснює.

Згідно з Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 № 325, що зареєстрований в Мін’юсті 06.08.2009 за № 735 / 16751, організацію робіт з видачі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою (далі — дер-жавні акти) у разі виявлення землевласником (землекористувачем) у виданому державному акті орфо-графічних або технічних помилок, втраті (пошкодженні) державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею), здійснюють Головні управління Держкомзему в містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держкомзему в районах (містах), міжміські, міжрайонні, міськрайонні управління (відділи) Держкомзему (далі — територіальні органи Держкомзему).

Землевласникам (землекористувачам), які бажають замінити дер-жавний акт, необхідно письмово звернутися до відповідного територіального органу Держкомзему.

У заяві (клопотанні) зазначається:

— у разі виявлення орфографічних або технічних помилок у дер-жавному акті — суть виявлених помилок;

— у разі втрати (пошкодження) — де, коли і за яких обставин втрачено (пошкоджено) державний акт;

— у разі заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею) на державний акт на право власності на земельну ділянку (на право постійного користування земельною ділянкою) — причина такої заміни.

До заяви (клопотання) додаються:

— копія державного акта (стосується усіх випадків, крім втрати такого акта);

— копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання;

— копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;

— копія документа, на підставі якого набуто право на землю (рішення органу місцевого самоврядування, виконавчої влади, суду, договір купівлі-продажу, дарування, міни, інші цивільно-правові угоди). Ніякі інші документи територіальні органи Держкомзему вимагати не в праві.

При втраті державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації.

Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо втраченого державного акта не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий
державний акт.

Територіальні органи Держкомзему приймають зазначені матеріали і враховуючи, що заповнення державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою покладається на державне підприємство «Центр державного земельного кадастру» та його структурні підрозділи (пункт 2.9.

Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (у тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Держкомзему від 04.05.99 № 43, який зареєстровано в Мін’юсті 04.06.99 за № 354 / 3647), передають їх разом з комплектом бланка (бланків) державного акта, на заповнення до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру».

Відповідний структурний підрозділ державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» забезпечує заповнення бланків державних актів і передає їх до територіального органу Держкомзему для організації підписання.

Після підписання в установленому порядку, бланки державних актів повертаються до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» для реєстрації та видачі землевласнику (землекористувачу), про що територіальний орган Держкомзему інформує землевласника (землекористувача).

Землевласник (землекористувач) звертається до відповідного структурного підрозділу державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» і після оплати виконаних робіт отримує державний акт.

Відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та Мінекономіки від 15.06.2001 № 97 / 298 / 124, який зареєстровано в Мін’юсті 10.07.2001 за № 579 / 5770, вартість таких робіт становить:

— при оформлені державного акта на право власності на земельну ділянку на підставі нотаріально посвідчених договорів купівлі-продажу земельної ділянки, дарування, успадкування тощо — для фізичних осіб — 30 гривень, для юридичних осіб — 50 гривень;

— при втраті (пошкодженні) державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, дер-жавного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (дер-жавного акта на право постійного користування землею) вартість таких робіт для фізичних і юридичних осіб становить 17 гривень;

— при виявленні у виданому дер-жавному акті орфографічних або технічних помилок виконання таких робіт здійснюється за рахунок органу, який здійснив реєстрацію відповідного державного акта.

Крім того, необхідно врахувати вартість реєстрації державного акта, яка для фізичних осіб становить 5 гривень, для юридичних — 25 гривень відповідно.

При видачі нового державного акта попередній державний акт (крім випадків його втрати) повертається до відповідного територіального органу Держкомзему на зберігання.

У випадку припинення права власності (права користування) земельною ділянкою, добровільної заміни державного акта або поділу чи об’єднання земельної ділянки землевласник (землекористувач) повертає свій примірник державного акта до територіального органу Держкомзему.

У разі відсутності у землевласника (землекористувача) копій акта приймання-передавання межових знаків на зберігання та відсутності такого документа у територіальних органах Держкомзему землевласнику (землекористувачу) для отримання державного акта необхідно замовити виготовлення нової документації із землеустрою.

Варто зазначити, що спори, які виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.

Автор: 

Начальник управління Держкомзему у м. Харкові Ю. САНІНИсточник: http://www.izv.kharkov.ua/pr/roz_iasniennia_dierzhkomziemu_shcho_robiti_pri_vtrati_zamini_dierzhavnogho_akta_viiavlienni
Категория: Наши публикации в СМИ | Добавил: Эксперт (18.05.2010) W
Просмотров: 4206 | Теги: управление земельных ресурсов, Госкомзем, государственный акт на право собств, кадастр, межевые знаки, госакт, земля
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Поиск
Вход на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 492
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0