Оценка имущества


Незалежні судексперти з науковими ступенями мають проходити періодичне стажування

30 січня 2013 року Кабінет Міністрів підтримав законопроект, розроблений Міністерством юстиції, щодо приведення положень закону «Про судову експертизу» у відповідність до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Зокрема,  цим законопроектом передбачається запровадження обов’язкового стажування раз на три роки для усіх судових експертів, які не є працівниками спеціалізованих установ, незалежно від наявності у них наукових  ступенів.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, чинний закон «Про судову експертизу» фактично встановлює привілей щодо проходження стажування та підтвердження рівня своїх професійних знань для фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, але при цьому мають науковий ступінь.

На думку експертів Міністерства юстиції, дана правова норма створює необґрунтовані привілеї стосовно частини фахівців, які отримали кваліфікацію судового експерта та здійснюють експертну діяльність. На думку фахівців Мін’юсту, необхідність періодичного підтвердження рівня професійних знань для судекспертів, які не є працівниками спеціалізованих установ, є необхідністю, яка не залежить від наявності наукових ступенів. Крім того, така норма суперечить закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», встановлюючи необґрунтовані привілеї для частини спеціалістів, що здійснюють незалежну експертну діяльність.

У зв’язку з цим, проектом закону пропонується встановити загальну для фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ і отримали кваліфікацію судового експерта, незалежно від наявності наукового ступеня, вимогу: один раз на три роки проходити стажування в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України відповідно до спеціальності та підтверджувати рівень своїх професійних знань.

Найближчим часом законопроект буде винесений на розгляд Верховної Ради України.
Источник: http://www.mtu.gov.ua/uk/zmi/31833.html
Категория: Новости, законопроекты | Добавил: Оценщик (28.02.2013)
Просмотров: 707 | Теги: судебный эксперт, экспертиза
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Поиск
Вход на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 492
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0