Консультации специалистов

Страницы: « 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 15 16 »
Показано 91-105 из 230 сообщений
140. argument.expert.at.ua argument.expe [admin]   (14.12.2011 16:30)
Уважаемые коллеги, может я неправильно понял, но через какой то период ФДМУ будет именно тем органом, который будет определять рын. ст.ть для налогообложения. А как же СОДы, еще кусок работы заберут? Или все же фонд имеется ввиду как регулятор, а ценить СОДы будут как и сейчас. Кто знает поясните пожалуйста?
Ответ: Дійсно, Фонду доручено згідно з пунктом 3 Постанови підготувати зміни до законодавства, які полягатимуть у тому, щоб законодавством був чітко визначений державний орган, що буде причетний до оцінки з метою оподаткування. З огляду на таке доручення, Фонд є найбільш підходящим для таких цілей органом державної влади. Питання, здійснюватиме чи забезпечуватиме здійснення такої оцінки Фонд в подальшому, – покаже час: такі питання виходять за межу повноважень Фонду як і прийняття законодавчого акта.

139. Харьковчанин   (14.12.2011 16:25)
Яка інформація повинна знайти своє відображення в звіті про оцінку об’єкта нерухомості, складеному в стислій формі.
Ответ: Відповідно до пункту 57 Національного стандарту № 1 у звіті про оцінку майна, складеному в стислій формі, повинні зазначатися етапи проведення незалежної оцінки майна, здійснені оціночні процедури, міститися висновок про вартість, а також зібрані вихідні дані та інша інформація.
Тобто, звіт про оцінку об’єкта нерухомості для цілей оподаткування доходу від його продажу (обміну) повинен містити таку інформацію:
назва об’єкта оцінки;
інформація про суб’єкта оціночної діяльності, замовника оцінки;
підстава для проведення оцінки;
мета, з якою проводиться оцінка;
база оцінки;
дата оцінки,
правовий статус об’єкта оцінки,
припущення, застереження, обмежуючі умови, які можуть бути прийнятними для ринкової вартості;
перелік нормативно-правових документів;
характеристика об’єкта оцінки, його місця розташування;
аналіз найбільш ефективного використання (стосується об’єктів нежитлового фонду);
вибір і обґрунтування методичних підходів;
визначення вартості об’єкта оцінки (розрахунки) з необхідним обґрунтуванням;
узгодження результатів (у разі оцінки об’єктів нежитлового фонду);
висновок про вартість, складений відповідно до пункту 60 Національного стандарту № 1.
Додатки формуються, зокрема, з копій:
кваліфікаційних документів оцінювача, суб’єкта оціночної діяльності, листа до Фонду державного майна про наміри суб’єкта провадити оціночну діяльність з визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості, підтвердження отримання Фондом такого листа (в майбутньому – відповідну довідку), вихідних даних (документів, що підтверджують право власності (довірчої власності) платника податку на об’єкт оцінки, документів, що підтверджують державну реєстрацію прав на об’єкт оцінки), документів з інвентаризаційної справи та інших документів, інформації про об’єкт оцінки в установленій формі (після її встановлення Фондом державного майна).

138. Евгенія   (14.12.2011 16:23)
Як писати в Звіті, який виконується для податків, мету оцінки?
Ответ: Мета оцінки: визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості для оподаткування доходу фізичних осіб від його продажу (обміну) відповідно до статті 172 Податкового кодексу України.
| Город: Тернопіль

137. Евгенія   (14.12.2011 16:22)
Мене цікавить питання з приводу оцінки житлового будинку: - чи потрібно розраховувати вартість житлового будинку по витратному підходу або можна робити тільки порівняльний (ринок аналогів розвинений)?
Ответ: Не потрібно, якщо результати оцінки порівняльним підходом мають достатній рівень достовірності. При цьому не потрібно забувати, що фізичний знос об’єкта оцінки є істотним ціноутворюючим фактором (елементом порівняння), що враховується в порівняльному підході.
| Город: Тернопіль

136. Алена   (14.12.2011 16:11)
Які об'єкти можна оцінювати за допомогою старих УПВВ, зокрема, чи можна їх використовувати при оцінці малоповерхових і багатоповерхових житлових об'єктів.
Ответ: Інформацію з старих УПВВ можна використовувати у випадках оцінки об’єктів нежитлового фонду, які належать до спеціалізованих, шляхом застосування витратного підходу, що передбачено пунктом 6 Тимчасового порядку.
Відповідно до пунктів 4, 5 Тимчасового порядку для оцінки об’єктів малоповерхового та багатоповерхового житлового будівництва методами витратного підходу використовуються Порядок визначення вартості відтворення чи заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд малоповерхового житлового будівництва, затверджений наказом Фонду державного майна та Держкомунгоспу від 23.12.2004 № 2929/227, та СОУ ЖКГ 75.11-35077234.НННН:2009 "Житлові будинки. Збірник укрупнених показників вартості відтворення багатоповерхових житлових будинків", затверджений наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 07.02.2009 № 31 (тимчасово, до виконання Фондом державного майна та Мінрегіонбудом абзацу четвертого пункту 3 постанови КМУ від 26.109.2011 № 1103).

135. Алена   (14.12.2011 16:11)
Якщо оцінений будинок в селі і вартість за 1 кв. м вийшла нижче за показники мінімальної вартості, то що тоді - звіт не дійсний? А якщо будинок старий, непридатний дійсно він продається за ці гроші, що декларують продавці?
Ответ: Звіт про оцінку дійсний, в ньому зазначається інформація про ринкову вартість об’єкта оцінки, яка була отримана внаслідок проведення незалежної оцінки. У разі, якщо ринкова вартість об’єкта оцінки буде меншою ніж його вартість з урахуванням мінімальної вартості 1 кв. м відповідного виду нерухомості, оціночна вартість такого об’єкта оцінки буде дорівнювати останньому показнику вартості, про що зазначається у звіті про оцінку.
Хочеться доповнити відповідь інформацією, що сьогодні Фонд разом з представниками УТО проводить роботу з розробки методичних рекомендацій з визначення мінімальної вартості 1 кв. м нерухомості, які планується довести до відома Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям. Під час такої роботи сформувалася колективна думка розробників, що надання інформації про мінімальну вартість певного виду нерухомості обов’язково повинне поєднуватися з наданням інформації про характерні ознаки такого виду нерухомості.
| Город: Киев

134. Вячеслав Алексеевич [Эксперт]   (14.12.2011 16:10)
Про які звіти потрібно надавати інформацію для Фонду державного майна.
Ответ: Відповідно до пункту 12 Тимчасового порядку суб’єкти оціночної діяльності – суб’єкти господарювання щомісяця подають до Фонду державного майна інформацію про результати проведення оцінки об’єктів нерухомості, оціночна вартість яких визначалася ними протягом останнього звітного періоду (місяця) відповідно до зазначеного порядку. Інформація про інші роботи суб’єкта оціночної діяльності з оцінки не надається.
| Город: Харьков

133. Аргумент-Эксперт   (14.12.2011 16:08)
Що робити, якщо в технічному паспорті БТІ не вистачає даних для розрахунку "...з урахуванням укрупнених показників вартості відтворення малоповерхових будинків, будівель та споруд".
Ответ: Дійсно, для визначення залишкової вартості відтворення (заміщення) об’єктів малоповерхового житлового будівництва у разі застосування витратного підходу використовується Порядок визначення вартості відтворення чи заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд малоповерхового житлового будівництва, затверджений наказом Фонду державного майна та Держкомунгоспу від 23.12.2004 № 2929/227. Реалізація положень даного Порядку передбачає відомості про такі показники нерухомості як периметр, відношення периметру до площі основи, розрахункова висота поверху чи будинку. Зазначені відомості містяться в інвентаризаційних справах у Журналі зовнішніх обмірів та Оцінювальному акті про будинок. У разі неможливості отримання їх з матеріалів технічної інвентаризації суб’єкту оціночної діяльності потрібно самостійно виконати обмірювальні роботи відповідно до Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду від 24.05.2001 № 127.
| Город: Харьков

132. Оценщик   (14.12.2011 16:07)
Як визначатимуться ознаки об'єкта незавершеного будівництва, зазначені в пункті 8 Тимчасового порядку
Ответ: Ознаки об’єкта незавершеного будівництва, зазначені в пункті 8 Тимчасового порядку, наявність яких дозволяє застосування в оцінці кількох методичних підходів, підтверджується документами, складеними компетентними організаціями, комісіями самостійно чи за участю суб’єкта оціночної діяльності або самостійно суб’єктом оціночної діяльності. З цією метою можна ознайомитися з наказом Фонду державного майна та Держкоммістобудування від 14.09.95 № 1175/189 «Про внесення змін і доповнень до Методичних вказівок по визначенню вартості незавершених будівництвом об'єктів, що підлягають приватизації».
| Город: Киев

131. Аргумент Эксперт [Экспертиза]   (14.12.2011 16:05)
Яким чином під час оцінки повинно враховувати показник мінімальної вартості 1 кв. м нерухомості?
Ответ: Відповідно до пункту 7 Тимчасового порядку під час визначення оціночної вартості земельних поліпшень суб'єкти оціночної діяльності враховують показники мінімальної вартості 1 кв. метра відповідних видів земельних поліпшень. Постановою дано доручення Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити визначення щороку до 1 січня таких показників по кожній категорії населених пунктів (місто, селище міського типу, селище, село) в розрізі районів. До визначення таких показників в населеному пункті, де розміщений об’єкт нерухомості, що оцінюється, врахування їх в оцінці не проводиться. Після оприлюднення відомостей про мінімальну вартість 1 кв. метра нерухомості в населеному пункті, в якому розміщений об’єкт оцінки, у разі отримання за результатами незалежної оцінки ринкової вартості конкретного об’єкта оцінки, яка є меншою за встановлену мінімальну вартість кв. метра відповідного виду нерухомості, за оціночну вартість приймається показник мінімальної вартості об’єктів нерухомості відповідного виду, про що зазначається у звіті про оцінку. В іншому випадку за оціночну вартість приймається ринкова вартість об’єкта оцінки, визначена за результатами незалежної оцінки конкретного об’єкта нерухомості.

130. Аргумент Эксперт [Экспертиза]   (14.12.2011 16:05)
Чи дозволяє напрям кваліфікаційне свідоцтво оцінювача за спеціалізацією 1.1 проводити оцінку домоволодіння?
Ответ: Відповідно до пункту 1.4 Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах, затвердженої наказом Держкомстату від 08.12.2010 № 491, домоволодіння - житловий будинок з прилеглою до нього земельною ділянкою та належними йому господарськими спорудами та будівлями. Відповідно до пунктів 4, 5, 8 Тимчасового порядку спеціалізація оцінки 1.1 «Оцінка нерухомих речей (нерухомого майна, нерухомості), у тому числі земельних ділянок та майнових прав на них», визначена законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, дозволяє визначати оціночну вартість об’єктів нерухомості шляхом застосування витратного підходу в послідовності, визначеній пунктом 7 Національного стандарту № 2, останнім етапом якої є визначення величини ринкової вартості земельної ділянки (майнових прав, пов’язаних із нею) за умови існуючого використання такої земельної ділянки, з метою подальшого збільшення залишкової вартості заміщення (відтворення) земельних поліпшень, що на ній розміщені. Таким чином, визначення оціночної вартості домоволодіння проводиться суб’єктом оціночної діяльності – суб’єктом господарювання, визначеним законодавством про оцінку майна та професійну оціночну діяльність, який письмово повідомив Фонд державного майна про свій намір провадити діяльність з оцінки об’єктів нерухомості для цілей оподаткування.

129. Аргумент Эксперт [Экспертиза]   (14.12.2011 16:05)
Якщо договором на оцінку передбачена передача всіх вихідних матеріалів, так само як і самого звіту у будь-якому вигляді і на будь-яких носіях від оцінювача замовникові, то чи повинен оцінювач при цьому все-таки порушуючи національний стандарт але виконуючи порядок зберігати копію звіту у себе в архіві?
Ответ: Оціночна вартість є результатом стандартизованої оцінки, тобто оцінки, що здійснюється самостійно органами державної влади або органами місцевого самоврядування) з використанням стандартної методології та стандартного набору вихідних даних. Сьогодні ми маємо Тимчасовий порядок, відповідно до якого оціночну вартість тимчасово уповноважені визначати суб’єкти оціночної діяльності. При цьому визначення оціночної вартості, що міститься в нормативно-правових актах з оцінки, є чинним.
Відповідно до абзацу другого пункту 5 Національного стандарту № 2 умови застосування та порядок визначення оціночної вартості нерухомого майна встановлюється в окремих нормативно-правових актах з оцінки майна. Таким чином, вся процедура визначення оціночної вартості встановлена Тимчасовим порядком, без жодного порушення національних стандартів оцінки, тому визначення оціночної вартості повинне ґрунтуватися виключно на положеннях Тимчасового порядку. Дотримуватися положень національних стандартів оцінки потрібно у випадках, якщо на них є відсилання у Тимчасовому порядку. У даному випадку виконується вимога пункту 12 Тимчасового порядку стосовно щомісячного подання суб’єктами оціночної діяльності Фонду державного майна інформації про результати проведення оцінки за встановленою Фондом формою, яка забезпечить конфіденційність такого правочину.

128. Аргумент Эксперт [Экспертиза]   (14.12.2011 16:04)
Чи повинен нотаріус у разі оцінки домоволодіння додатково до звіту про оцінку вимагати ще звіт про експертну оцінку земельної ділянки, враховуючи що в оцінній вартості домоволодіння вже сидітиме вартість землі?
Ответ: Відповідно до статті 13 Закону України «Про оцінку земель» обов’язкове проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок встановлено, зокрема, у разі відчуження земельних ділянок, що належать до державної або комунальної власності. В інших випадках експертна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися за згодою сторін та у випадках, визначених цим та іншими законами України. Частиною четвертою статті 201 Земельного кодексу визначено, що експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо них, проте така оцінка не є обов’язковою у разі продажу (обміну) земельної ділянки приватної форми власності.
На підставі зазначеного, у разі відчуження земельної ділянки фізичною особою – платником податку ціна, зазначена в договорі купівлі-продажу такої земельної ділянки, може ґрунтуватися на результатах експертної грошової оцінки (у разі її проведення за згодою сторін). Відповідно до пункту 9 Тимчасового порядку оціночна вартість земельної ділянки визначається за результатами нормативної грошової оцінки земель населеного пункту, де розташована така земельна ділянка, і згідно з статтею 20 Закону України «Про оцінку земель» зазначається у витягу з документації з нормативної грошової оцінки земель.
| Город: Харьков

127. Аргумент Эксперт [Экспертиза]   (14.12.2011 16:04)
Чи обов'язкові фото в скороченій формі звіту?
Ответ: Фотофіксація зображення об’єкта оцінки є одним із способів опису об’єкта, який дає змогу його ідентифікації, тому наявність фотофіксації зображення об’єкта оцінки у звіті про оцінку є доцільним.

126. наталья   (10.12.2011 19:16)
Добрый день! Типичная, к сожалению, ситуация- во всех 4-х подъездах 9-этажного дома больше года жутко-зловонный запах из подвала. ОСМД периодически откачивают фекальные воды и засыпают хлорку, что дает только кратковременный результат и отписываются-проблема устранена.В Обществе по защите прав потребителей советуют сделать независимую экспертизу технического состояния дома.
Работают ли ваши специалисты в г.Донецке и какова средняя стоимость такой экспертизы?Спасибо за ответ, с уважением-Наталья
Ответ: Наши специалисты могут выехать в город Донецк и сделать оценку технического состояния подвального помещения жилого 9-ти этажного дома.
| Город: донецк


Вход на сайт
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 493
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0