Оценка имущества


Норми по огорожах між ділянками та сусідами

Норми по огорожах між ділянками та сусідами

При наявності земельної ділянки, як правило, виникає необхідність чи бажання його захистити, провести установку паркану. Безумовно, така задача пов'язана з безліччю складнощів: вибір матеріалів, підготовка засобів, виділення часу на установку. Але є ще один нюанс, про який не завжди пам'ятають власники ділянок - норми будівництва. Приміром, які є обмеження на зведення паркану між сусідами? Тому варто розглянути регламентують умови більш докладно.

СНиП: установка паркану норми
Зводячи конструкцію, виникає питання, чи є закон щодо зведення такої споруди? З'ясовується, що такого закону не існує, крім СНиП 30-02-97, останні зміни до яких були внесені в 2001 році.

Як регламентують правила, між сусідніми ділянками повинно бути огородження висотою до 1,5 м. Передбачені також норми будівництва будинку від паркану.
Іноді виникає питання, чи можна встановлювати між сусідами глухий паркан? Як регламентують норми по таким спорудам, огорожа повинна бути світлопроникним - решітка або сітка. А суцільний паркан можна встановлювати тільки з боку, яка виходить на проїжджу частину.

 

Норма висоти паркану може бути порушена (огорожу вище запропонованого) за погодженням сторін, причому цю домовленість потрібно закріпити письмово, з підписами. Це стане аргументом на майбутнє, якщо виникнуть які-небудь спори.
Як вже зазначалося, висота споруди не повинна перевищувати 1,5 метра. Інакше можливе надмірне затінення рослин, що ростуть біля огорожі. Однак на місцевому рівні це правило може регулюватися, але обов'язково з документальним підтвердженням.

 

 

Звичайно, якщо мова йде про земельну ділянку, призначеній для індивідуального будівництва, правила є не такими жорсткими. Проте, узгодження все ж краще провести.
Слід пам'ятати, що будівельні норми і правила не є законом, проте вони дають чіткі критерії-рекомендації, які потрібно приймати до уваги. Тому деякий відступ від правил зустрічається. Наприклад, в різних регіонах може бути встановлена ​​різна висота парканів. Щоб дізнатися, які норми встановлені у вашій області, необхідно звертатися до органів місцевого самоврядування.

 

Будівельні рішення
СНиП не регламентують матеріал, з якого має бути зведено споруду між сусідами. Важливо мінімальна кількість тіні, стійкість конструкції та її приємний зовнішній вигляд. Допускається використання рабиці, профнастилу, дерева, кованих елементів та їх комбінацій.

 

Дерево - найбільш часто використовуваний матеріал, оскільки вже багато років воно дозволяє створювати практичні, екологічні, прості в установці і привабливі споруди. Рабиця - бюджетний варіант, який не відрізняється особливою привабливістю, тому частіше використовується при економії коштів і бажання побудувати довговічне споруда. Звичайно, ковані елементи обійдуться дорожче інших варіантів. А самим практичним і недорогим вважається сучасний профнастил.

 

протипожежні правила
І нехай норми висоти та прозорості не завжди дотримуються, в силу їх рекомендаційного характеру, протипожежні правила слід виконувати неухильно. Адже йдеться про особисту безпеку, а також безпеку оточуючих.

 

СНиП також регламентує дистанцію між будинками:
• 8 метрів - будинки з бетону, каменю, цегли з дерев'яними перекриттями;
• 6 метрів - ті ж споруди, але без дерев'яних елементів у складі;
• 15 метрів - дерев'яні будови.

Слід зазначити, що будівлі на одній ділянці можуть бути встановлені як завгодно, оскільки відстані між ними в правилах не зазначені.

Згідно санітарно-побутовим правилам, існують такі рекомендації по відстаням:
• до ділянки сусіда від дому - більше 3 метрів;
• до огорожі сусіда від господарських будинків, висадка рослин - більш 1 метра;
• високі дерева - від 4 метрів;
• середні дерева - від 2 метрів;
• споруди для птахів і тварин, вигрібні ями, туалет - більше 12 метрів.

Схил даху направляється тільки на свою частину землі. Потрібно відзначити, що порушення цих правил загрожує адміністративним стягненням.
Варіанти вирішення спірних питань
Як зазначалося, будь-які дії, які можуть викликати оспорювання, краще узгоджувати з сусідами, причому закріплювати домовленості письмово, щоб уникнути подальших суперечок і судових тяжб. Розберемо кілька основних питань, які часто виникають при зведенні парканів.

Якщо огородження не було, хто його повинен встановлювати між приватними шматками землі? По суті, той, кому це потрібно. Якщо є обопільне бажання, тоді подальші дії узгоджуються, щоб спільно брати участь у процесі.
Як діяти, якщо зведений паркан сусідом не відповідає прийнятій висоті? Приміром, встановлено 5-метрове суцільну огорожу. Для початку потрібно обговорити це питання з власником, пояснити свої почуття. Причому вести розмову треба в мирному руслі. Найчастіше конфліктні ситуації виникають якраз через нестачу комунікації. Тому потрібно намагатися знайти компроміс і розуміння, а не йти на конфлікт.
Якщо розмови не допомагають, тоді доведеться діяти через суд. Звичайно, немає гарантій, що рішення буде винесено на вашу користь, проте спробувати варто, якщо є передумови.

Підсумуємо
Як бачимо, норми досить лояльні. В кожному випадку вони вимагають узгодження, інакше надалі можливі конфліктні ситуації. Норма відстані від огорожі до будинку може говорити про одну цифрі, проте полюбовне письмове погодження може встановити й іншу дистанцію. Головне в цій справі - це комфорт для обох сторін. Тоді умови проживання для кожного не будуть порушуватися або порушуватися, а значить, всі будуть задоволені.

 

 

Категория: Недвижимость: обзоры | Добавил: Юрист (30.05.2015)
Просмотров: 3380 | Теги: расстояние до забора, нормы добрососедства
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Поиск
Вход на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 493
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0