Оценка имущества


Чи можна встановлювати індивідуальне опалення?
До кінця 2007 року у жителів багатоповерхівок була можливість відносно легко від'єднуватися від мереж централізованого опалення (ЦО), гарячого водопостачання (ГВП) і встановлювати індивідуальне теплопостачання, тобто газовий опалювальний казан у квартирі. Дозвіл на «індивідуалку» від відповідної міської комісії отримував практично кожен охочий - такий, хто не мав боргів за житлово-комунальні послуги.
   Проте масова відмова від комунального тепла почала призводити до руйнування системи централізованого опалення як в окремих будинках, так і в країні в цілому, у зв'язку з чим було внесено істотні обмеження на встановлення індивідуального (квартирного) та автономного (у будинку або у його частині) опалення, що знайшло своє відображення у статтях 25-28 Правил № 630 та в наказі Мінбуду України від 22.11.2005 р. № 4 таким чином.
  
   По-перше, тепер відключатися від ЦО і ГВП та встановлювати систему автономного-індівідуального опалення можна лише у всьому домі. При цьому жителі повинні провести збори, на яких мають створити ініціативну групу з даного питання та ухвалити рішення про облаштування нового виду опалення. Це рішення мають підтримати усі власники приміщень в будинку або їхні уповноважені представники. Таким чином, на сьогоднішній день індивідуально відмовитися від послуг тепломережі, замінивши їх на газовий казан, у багатоквартирному будинку законним шляхом просто неможливо!
  
   По-друге, питання відключення від «старого» тепла та підключення до «нового» розглядає спеціальна міжвідомча комісія при виконавчому органі місцевої ради або держадміністрації.
   Самовільне відключення від централізованого тепла та гарячої води забороняється. Комісія може надати такий дозвіл на відключення будинку лише у тому випадку, якщо технічну можливість такого відключення передбачено міською схемою перспективного розвитку систем теплопостачання, де має бути зазначено який вид опалення має кожен конкретний будинок.
   Наступним кроком після протокольного рішення комісії стануть різноманітні узгодження у газопостачальній організації, у санепідемстанції, у ЖЕКу (до введення заборони на індивідуальне опалення в окремих квартирах - це відбувалося ще й за попередньою згодою сусідів), ГоловАПУ та теплопостачальної організації. На підставі отриманих технічних умов буде розроблено проекти на відключення від мереж ЦО та ГВП та підключення опалювальних казанів до газової магістралі, а потім буде проведено їхній монтаж і, власне, саме підключення.
 
   По-третє. Якщо будинок має загальний димовий канал (зазвичай у «хрущовках» із проточними газовими водонагрівачами), тоді казан підключається до нього. Якщо не має, тоді для виведення відходів згорання газу пробивається отвір у зовнішній стіні.
   Водночас ДБН В.2.5-20-2001 «Інженерне обладнання будівель та споруд. Зовнішні мережі споруди. Газопостачання» дозволяє виведення продуктів згорання в атмосферу через зовнішню стіну без облаштування вертикального каналу (простіше кажучи, труби) від казана з герметичною камерою згорання із дотриманням певних вимог (див. таблицю), які контролює санітарно-епідеміологічна станція.
 
   По-четверте. Від’єднавшись від центрального опалення (ЦО), колишній споживач його послуг зобов'язаний платити за опалення місць загального користування, тобто сходових кліток, підвалів та інших приміщень, згідно із Методикою розрахунку кількості теплоти, спожитої на опалення місць загального користування багатоквартирних будинків, та визначення плати за їх опалення, затвердженою наказом Мінбуду України від 31.10.2006 р. № 359.
Категория: Новости, законопроекты | Добавил: Эксперт (18.11.2010)
Просмотров: 1729 | Теги: индивидуальное отопление
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Категории раздела
Материальные объекты
Недвижимость: обзоры
Предприятия, доли, акции
Прайс Лист
Перечень исходных данных
Индексы СМР
Новости, законопроекты
Наши публикации в СМИ
Разное
Поиск
Вход на сайт
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 493
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0